6 kroków wdrożenia systemowego zarządzania talentem organizacyjnym

6 kroków wdrożenia systemowego zarządzania talentem organizacyjnym

Systemowe podejście do zarządzania talentem organizacyjnym jest w Polsce jeszcze dość rzadkie, a poza dojrzałymi organizacjami wręcz unikatowe. Jest to zagadnienie złożone i podejście do niego zbyt pochopnie może spowodować nie tylko brak korzyści, ale wręcz straty. Całokształt działań obejmuje: mapowanie i wycenę talentu, planowanie sukcesji i ścieżek rozwoju, rekrutacje oraz polityki wynagradzania i doceniania. Poniżej przedstawiamy autorski model 6 kroków wdrożenia Talent Management w organizacji.

 

Sukces jest kobietą: Jeśli nie możesz zmienić wiatru, spróbuj przestawić żagiel!

Sukces jest kobietą: Jeśli nie możesz zmienić wiatru, spróbuj przestawić żagiel!

Z badania przeprowadzonego przez Deloitte “Kompetencje przywódcze członków zarządów i rad nadzorczych” wynika, że nadchodzi era pewnych siebie menedżerek. Jako kluczowe kompetencje do pełnienia funkcji w zarządach kobiety postrzegają: elastyczność w działaniu, zarządzanie zmianą, budowanie firmy opartej na wartościach, budowanie efektywnych relacji.

Filary efektywnej pracy zdalnej

Filary efektywnej pracy zdalnej

Ze względu na pandemię zostaliśmy w wielu przypadkach zmuszeni do pracy z domu, a co za tym idzie – wielu menedżerów zarządza teraz zdalnie, zespołami rozproszonymi. Poniższe reguły choć pisane w obecnym kontekście, odnoszą się również do pracy w trybie home office jako takim. Na bazie naszych doświadczeń i wiedzy, wyróżniliśmy 5 filarów pracy zdalnej:

  • Środowisko
  • Kompetencje
  • Zarządzanie
  • Zaangażowanie
  • Wellbeing

 

KaiZen HR
Podchorążych 71 lok. 20
00-722 Warszawa

 

Kontakt indywidualny:
magdalena.grabowska@kaizenhr.pl
Kontakt formalny (przetargi, reklamacje): 
​biuro@kaizenhr.pl

hr consulting Warszawa